pruszcz-gdański.pl - Twój lokalny serwis informacyjny

Budżet na rok 2023 Pruszcz Gdański

Rada Miasta Pruszcz Gdański uchwaliła budżet na 2023 rok, który zakłada przeznaczenie około 50,5 mln złotych na inwestycje mające pozytywny wpływ na codzienne życie mieszkańców Pruszcza Gdańskiego.

W planach znajdują się m.in. budowa nowej drogi między ulicami Skalskiego a Cieplewem, przedłużenie ulicy Strzeleckiego i połączenie jej z drogą krajową DK91, modernizacja oświetlenia w mieście na nowoczesne LED, budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz nowej szkoły na Osiedlu Bursztynowym.

Inne zaplanowane projekty to m.in. budowa kolumbarium, rewitalizacja ulic oraz zagospodarowanie parków. Niektóre z tych inwestycji zostaną zrealizowane w 2023 roku, inne rozpoczną się w późniejszych latach.

 

Wśród planowanych projektów znajduje się budowa drogi między ulicami Skalskiego a Cieplewem, co pozwoli odciążyć główną arterię miasta i poprawi komunikację z miejscowościami na południu Pruszcza.

Kolejnym ważnym przedsięwzięciem jest przedłużenie ulicy Strzeleckiego, która połączy się z drogą krajową DK91, co zmniejszy natężenie ruchu na ulicy Raciborskiego i ułatwi dojazd do Gdańska z osiedli na zachodzie miasta. Planowana jest także modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie miasta oraz wymiana na nowoczesne oświetlenie LED.

Wśród innych inwestycji znajduje się budowa nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2, która zostanie połączona z głównym budynkiem, a dodatkowa przestrzeń pozwoli także na stworzenie nowych sal dydaktycznych.  Planowana jest także budowa nowej szkoły w okolicach ulic Strzeleckiego i Czekanowskiego, na Osiedlu Bursztynowym.

Inne zaplanowane projekty to m.in. budowa kolumbarium, rewitalizacja ulic, powiększenie i zagospodarowanie parków. Niektóre z nich zostaną zrealizowane w nadchodzącym roku, inne rozpoczną się w 2023 roku, a niektóre otrzymają projekty do realizacji w kolejnych latach.

Tagi

Udostępnij
Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
Kategorie aktualności

Chcesz przystąpić do newslettera?Zapisz się i bądź na bieżąco!

Pruszcz-gdański.pl

Twój serwis z artykułami.