pruszcz-gdański.pl - Twój lokalny serwis informacyjny

Jakie atrakcje w Gdańsku w 2023?

Atrakcje Gdańsk

Atrakcje Gdańsk Muzeum Iluzji Dejavu w Gdańsku to wyjątkowe i interaktywne doświadczenie dla zwiedzających w każdym wieku. Znajduje się tam ponad 50 różnych eksponatów iluzji, które pokazują naukę stojącą za złudzeniami optycznymi i tworzą wciągające doświadczenie. 

W muzeum odbywają się również warsztaty i wydarzenia specjalne, takie jak koncerty, pokazy magii i inne. Odwiedzający mogą korzystać z wielu atrakcji, takich jak labirynt 3D, labirynt lustrzany i przestrzeń wirtualnej rzeczywistości. W muzeum znajduje się również kawiarnia, w której goście mogą się odświeżyć po wizycie.

 

Atrakcje Gdańsk 2022

Jednym z ciekawszych Muzeów w Trójmieście jest popularne Muzeum II Wojny Światowej. Wiele osób uważa, że II Wojna Światowa rozpoczęła się od ostrzału polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte oraz atak na budynek Poczty Polskiej w Gdańsku. Muzeum posiada ekspozycje, które w interesujący sposób przedstawiają historię Polski podczas II Wojny Światowej.  Atrakcje Gdańsk dla osób, które interesują się tematem wojennym? Westerplatte było głównym punktem polskiej obrony we wrześniu 1939 roku oraz na jego terenie mieści się Pomnik Obrońców Wybrzeża. Z pewnością nie zawiedzie Państwa widok oraz możliwość powrotu do przeszłości.


1. Kościół Mariacki: Jeden z najbardziej ikonicznych kościołów w Gdańsku, Kościół Mariacki pochodzi z XIV wieku i jest atrakcją każdej wizyty w mieście.


2. Długi Targ: Główny plac Gdańska, Długi Targ oferuje mnóstwo atrakcji, w tym zabytkowe budynki, pomniki i rzeźby.


3. Stare Miasto: Wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1997 roku, gdańska dzielnica Stare Miasto jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla tych, którzy chcą poznać morską przeszłość Polski.


4. Pomnik Westerplatte: Położony na gdańskim nabrzeżu, ten pomnik oznacza miejsce, w którym rozpoczęła się II wojna światowa w 1939 roku, kiedy to siły niemieckie zaatakowały polską Składnicę Wojskową Westerplatte.


5. Muzeum Solidarności: To muzeum opowiada historię ruchu Solidarności poprzez eksponaty, które szczegółowo opisują, jak walczył on z komunizmem w latach 80. i 90. w Polsce.


6. Katedra Oliwska: Imponujący gotycki kościół położony tuż obok centrum Gdańska, Katedra Oliwska posiada piękne witraże i ozdobne rzeźby w całym swoim wnętrzu i ścianach zewnętrznych.


7. Dwór Artusa: Zbudowany w 1564 roku jako miejsce spotkań kupców i handlowców z całej Europy, Dwór Artusa został pięknie zachowany i pozostaje dziś popularną atrakcją turystyczną z oszałamiającymi detalami architektonicznymi i historycznymi artefaktami wystawionymi w jego salach.


8. Park Zaspa Młyniec: Ten park oferuje ucieczkę od życia w mieście dzięki bujnemu krajobrazowi pełnemu drzew, stawów, ścieżek i wielu miejsc do relaksu lub pikniku z przyjaciółmi i rodziną, podziwiając widoki na pobliskie jeziora i góry w oddali

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
Kategorie aktualności

Chcesz przystąpić do newslettera?Zapisz się i bądź na bieżąco!

Pruszcz-gdański.pl

Twój serwis z artykułami.