pruszcz-gdański.pl - Twój lokalny serwis informacyjny

Andrzej Chmielewski – Nowy wicewójt gminy Pruszcz Gdański – od spraw społecznych

W Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański rozpoczął pracę nowy wicewójt – Andrzej Chmielewski, dotychczasowy radny i społecznik. Decyzja o zatrudnieniu drugiego zastępcy została podjęta przez wójt Magdalenę Kołodziejczak ze względu na coraz więcej obowiązków cedowanych na samorządy oraz liczbę 37 tysięcy mieszkańców gminy (według danych ze Spisu Powszechnego Ludności) i 31 sołectw. Nowy wicewójt będzie odpowiedzialny za sprawy związane z oświatą, organizacjami pozarządowymi, sprawami społecznymi (GOPS), sportem i kulturą, a ma to na celu odciążenie wójt w tych kwestiach.

Kilka słów o nowym wicewójcie

Andrzej Chmielewski to doświadczony samorządowiec, który od 2018 roku pełni funkcję radnego. Po objęciu stanowiska zastępcy burmistrza zrezygnuje z tej roli. Mieszka w Straszynie od kilkunastu lat, gdzie został znany jako orędownik spójności sąsiedzkiej i organizator kilku ciekawych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Ponadto przez wiele lat był przewodniczącym Stowarzyszenia Dolina Raduni oraz redaktorem naczelnym lokalnego pisma „Nasze Miejsce”.

 

– Natłok obowiązków sprawił, że wybór drugiego zastępcy stał się dla mnie koniecznością.. Pan Andrzej Chmielewski od lat bardzo mocno interesuje się sprawami społecznymi gminy. Często wychodzi z inicjatywą i wiele jego pomysłów już wspólnie realizowaliśmy. Jestem przekonana, że pewne kwestie, na które dotąd po prostu już nie starczało czasu, zostaną rozwinięte z korzyścią dla mieszkańców – dodaje M. Kołodziejczak.

Źródło zdjęcia: profil na Facebooku.

Tagi

Udostępnij
Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
Kategorie aktualności

Chcesz przystąpić do newslettera?Zapisz się i bądź na bieżąco!

Pruszcz-gdański.pl

Twój serwis z artykułami.